Nasze Treningi

Responsive image

Lekko Mi

Nordic Walking, marszobiegi

Korzyści

Nordic Walking to trening pochodzący z Finlandii , a wymyślony został już w latach 20. To aktywność na świeżym powietrzu przy użyciu specjalistycznych kijów. Jest to trening dla całego ciała i dla osób w każdym wieku.
Podczas programu Lekko mi codziennie o 8.00 rano rozpoczynamy dzień biorąc głęboki oddech nad samym morzem i maszerujemy wzdłóż plaży. Treningi przeplecione są ćwiczeniami team building, wzmacniajacymi i rozciągającymi. Nordic Walking to aktywność przynosząca efekty w pracy nad sylwetką i pozwalajaca na cieszenie się ruchem i otoczeniem. Jest to trening cardio z umiarkowaną intensywnością usprawniający wydolność krążeniowo oddechową. Dla śmiałków treningii kończą się morsowaniem.

Responsive image

Lekko Mi

Morsowanie

Morsowanie oprócz aspektów zdrowotnych to prawdziwe hartowanie ducha i charakteru.
Tej aktywności towarzyszy dużo radości i szczypta adrenaliny, którym sprzyja temperatura powietrza i wody.
Przygotowanie do wejścia do wody rozpoczynamy odpowiednią rozgrzewką, a po jej zakonczeniu na sygnał trenerki wchodzimy do morza. Kąpiel jest orzeźwiająca i trwa ok 1-2 minuty do pełnego zanurzenia. Gwarantujemy utrzymanie się endorfin przez cały dzień :)
Spakujcie stroje kompielowe do walizek i do zobaczenia w Sopocie :)

Responsive image

Lekko Mi

Trening Usprawniający

Korzyści

Jest to zestaw podstawowych ćwiczeń przystępnych dla każdego, niezależnie od stopnia sprawności. Gimnastyka, angażująca do pracy całe ciało, skupiając się na głównych grupach mięśni. Ten trening to gotowy pakiet ćwiczeń do zastosowania w domu.
Czas trwania 55 minut.

Responsive image

Lekko Mi

Zdrowy Kręgosłup

Korzyści

Zdrowy kręgosłup to bardzo ważne zajęcia dla każdego z nas ponieważ jest to profilaktyka zdrowotna w pracy z kręgosłupem, który jest naszym filarem przez całe życie. Trening ten zbudowany jest w oparciu o ćwiczenia zmniejszające skutki przeciążeń narządu ruchu, wyrównujący napięcia pomiedzy pasmami powięziowymi, stabilizujący i wzmacniający mieśnie głębokie i posturalne. Ważnym elementem jest nauka oddychana i utrzymania odpowiedniej postawy stabilizacji ciała. Zajecia są umiarkowanej intensywnosci i odbywają się przy odpowiednio dobranej muzyce.
Szczypta wiedzy odnośnie kręgosłupa :
Kręgosłup składa sie z 33-34 kręgów ułożonych jeden na drugim, tworząc oś dla głowy i tułowia. Między kręgami wystepują 23 krążki międzykręgowe. Całość kręgosłupa dzieli się na odcinki :
szyjny - zbudowany z 7 kręgów
piersiowy - zbudowany z 12 kręgów
lędźwiowy - zbudowany z 5 kręgów
krzyżowy - zbudowany z 5 kręgów
ogonowy - zbudowany z 4-5 kręgów

Responsive image

Lekko Mi

Joga

Korzyści

Joga to filozofia i system zajmujący się wszelkimi związkami pomiędzy ciałem i umysłem. Poprzez odpowiedni trening ciała, dyscyplinę duchową czyli medytację i przestrzeganie zasad etycznych przechodzisz proces do samopoznania.
W praktyce podczas programów lekko mi joga będzie wam towarzyszyć jako odpowiednio zbudowana praktyka do znalezienia wewnętrznej ciszy, uważności, a także uelastycznienia i wzmocnienia ciała po przez asany czyli pozycje jogiczne, na których bazuje praktyka fizyczna jogi.

Responsive image

Lekko Mi

Trening Personalny

Korzyści

Indywidualny trening z trenerem personalnym, dostosowany do potrzeb i oczekiwań uczestnika. Odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz skontrolowanie poprawności wykonania zagwarantują sukces. Przy długofalowej współpracy trener personalny zaplanuje naszą przemianę zgodnie z wymarzonym celem.
Czas trwania 55 minut.

;