Edyta Dutkiewicz

Dietetyk, psycholog, psychodietetyk

Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie i psychologii w SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie, ukończyła również podyplomowe studia z psychodietetyki oraz psychologii klinicznej, szkolenie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Stale poszerza również wiedzę z zakresu odżywiania w sporcie, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.
Obecnie jako doktorantka w Zakładzie Endokrynologii Klinicznej i Doświadczalnej w Katedrze Żywienia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zajmuje się kobietami z rozpoznanym zespołem wielotorbielowatych jajników (PCOS).


Doświadczenie zawodowe związane ze zdrowym stylem życia zaczęła zbierać już pod koniec studiów, pracując jako dietetyk. Następnie rozpoczęła również prace jako psycholog ze specjalnością kliniczną. Pracując w środowisku medycznym i sportowym, obserwowała jak ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie ma sposób żywienia, nawyki i przyzwyczajenia często wyniesione z domu rodzinnego. Należąc do interdyscyplinarnych zespołów Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia, jak również Fundacji Medicover w programie PoZdro, edukuje, motywuje i uczy jak wprowadzać zdrowsze nawyki w praktyce. Swoje działania koncentruje na tworzeniu i realizacji projektów mających na celu zmianę nawyków, przynoszącą długotrwałe efekty. Realizowała projekty m.in. dla: Ośrodka Promocji Zdrowia w Gdańsku, Fundacji Medicover w Gdyni – Program PoZdro, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, Instytutu Żywienia i Rozwoju Eligo, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, portalu internetowego „Zmień swoje nawyki”, Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych ( ASOS).